7.4.2020 - 31.12.2021   13:30-13:30
Velikonoční vajíčka - dekorace
Autor: Jan Valchař | Rubrika: DOMÁCÍ VÝZVA
Kontakt: Jan Valchař, valchar@doris.cz, tel.: 731 186 056
Místo: U vás doma
Ode dneška vám budeme nabízet aktivity s velikonoční tématikou. Vyrábění, pečení a rukodělné aktivity. Také přijdou na řadu velikonoční básničky a říkanky.

Dnes se tedy pustíme do velikonočního zkrášlení vašeho domova. Aneb jak z mála pomůcek (případně zbytků) udělat velikonoční ozdoby.

Pomůcky: karton (krabice), tužka, nůžky, papír na šablonu, vlny, látky, stuhy, knoflíky, krajky, korálky, peříčka, jehla, nit, lepidlo nebo lepící tavná pistole.

Postup:

Nejdříve si uděláme šablonu. Papír přeložte na půl a namalujte si tvar vejce (jen půlku, aby bylo souměrné). Dovnitř namalujte ještě jedno menší vejce a vystřihněte ho.

Vzniklou šablonu obkreslete na karton a vystřihněte. Vajíčko z kartonu omotejte vlnou nebo pruhem látky tak, abyste zakryli celý povrch kartonu. Konec zajistěte přilepením.

Vyrobíme si kytičky na dozdobení  proužek látky asi 2 cm široký a 5 cm dlouhý nastřihněte na jedné z delších stran jako královskou korunu. Jednoduchým stehem prošijte druhou delší stranu a jehlou se vraťte na začátek. Stáhněte a je to. Doprostřed vzniklé kytičky můžete přišít korálek nebo menší knoflík.

 

Vajíčka můžete dále dozdobit přilepením knoflíků korálků, peříček, stužky nebo čehokoliv dalšího.

Pověste velikonoční ozdoby na okna nebo dveře a pošlete nám fotku, jak jste si zkrášlili domov.