1.4.2020 - 31.12.2021   13:30-13:30
Hmatové koberečky
Autor: Jan Valchař | Rubrika: DOMÁCÍ VÝZVA
Kontakt: Jan Valchař, valchar@doris.cz, tel.: 731 186 056
Místo: U vás doma
Dnes pro vás opět máme jednoduchý výrobek, na který můžete využít hodně věcí, které máte k dispozici doma.
Zároveň vám a vašim dětem může přinést úlevu pro vaše chodidla.

Materiál:
základem je kousek starého koberce / linolea / domovní předložky / nepoužívané karimatky na jeden kobereček stačí velikost cca 40x60 cm (minimálně na velikost vašeho celého chodidla).
cokoliv z čeho můžeme vytvořit měkký, nerovný povrch houbičky na nádobí / stará vlna smotaná do miniklubíček / kousky pěnových tvarů nebo zvířátek .
malé tvrdé tvary oblázky z dovolené / korkové špunty / dřevěné kolíčky / bambusové hůlky na sushi / kousky lana / malé polámané pastelky / staré dřevěné kostky...
tavná pistole
nůžky nebo technický nůž.

 

Jak na to?

Ideální je, když si vytvoříte jeden kobereček s měkkým materiálem, jeden s tvrdým teplým (dřevo / korek / lano) a jeden kobereček s oblázky (lze nahradit víčky od PET lahví - ostrou hranou dolů). Pozor, nic nesmí mít ostré hrany, abyste si nepořezali chodidla!

Uřízněte si kus podložky o požadované velikosti. Položte ji neklouzavou stranou dolů (lze i dodatečně podlepit silikonovými kolečky).

 

Narovnáte si na podložku materiál se stejným charakterem, třeba vytvoříte spirály z kousku lana. Pak si na kobereček stoupnete a zjistíte, jak Vám bude vrstva vyhovovat.

 

Když jste spokojeni, vše důkladně přilepíte tavnou pistolí.

Položte si je do míst, kudy nejčastěji chodíte bosky nebo se po nich projděte před spaním a ulevíte tak bolavým nohám.

 

 

Pošlete nám fotku, jaké koberečky, jste si vyrobili.