2.4.2020 - 31.12.2021   13:30-13:30
Střílející kelímek
Autor: Jan Valchař | Rubrika: DOMÁCÍ VÝZVA
Kontakt: Jan Valchař, valchar@doris.cz, tel.: 731 186 056
Místo: U vás doma
Dnes si vyrobíme kanón pro malé rošťáky a rošťandy.

Ve videu najdete návod, jak si takový domácí prak z kelímku můžete vyrobit.

 

Budete potřebovat:
  • kus alobalu
  • papírový nebo polystyrenový kelímek
  • balónek
  • nůž
  • nůžky

Varianty hry:

Střelba na stojící terč - TRÉNINK. Nejdříve nacvičte svoji přesnou mušku a zkoušejte trefovat postavené kelímky, papír na nástěnce, víko krabice od bot. Čím menší terč, tím cennější zásah.

 

 

Střelba na stojící terč - SOUTĚŽ. Uspořádejte si rodinné klání o nejlepšího střelce. Kdo bude mít nejvíc zásahů z 10 střel?

 

BIATLON - v jedné místnosti si připravte střelnici (5 kelímků v řadě), zbytek bytu nebo domu použijte k vytyčení trasy. Oběhnete trasu, na střelnici odstřílíte položku a doběhnete do cíle. Kdo bude nejrychlejší?  Za každý kelímek který není sestřelen počítejte s časovou penalizací.

 

Střelba na pohyblivý terč - zkoušejte trefovat pohyblivé terče. Pohyblivým terčem může být cokoliv, co přivážete na provázek a pověsíte do prostoru. Nebo pohyblivý terč může držet někdo další z rodiny a hýbat s ním. Opět je možné TRÉNOVAT nebo SOUTĚŽIT.

 

Můžete si hrát i sami. Namiřte prak kolmo vzhůru, slabším natažením míček vystřelíte jen kousek a následně ho zkuste ze vzduchu chytit zpět. Povede se vám to alespoň jednou? Jaký máte rekord?

 

Další varianty necháme na rošťácké fantazii vašich dětí. Věříme, že si poradí.

 

Když nám pošlete záběry z vašeho tréninku nebo záznam rodinného závodu v biatlonu, tak budeme nadšení.