17.4.2020 - 31.12.2021   13:30-13:30
Recyklohraní - Kometa z igelitů
Autor: Jan Valchař | Rubrika: DOMÁCÍ VÝZVA
Kontakt: Jan Valchař, valchar@doris.cz, tel.: 731 186 056
Místo: U vás doma
Posíláme vám další recyklovanou vychytávku. Využijeme svoje zbytečné věci z domova a vyrobíme si zábavnou hračku, která může dělat radost vám i vašim dětem na zahradě i v přírodě.

Potřeby:
nafukovací balónek  / stará ponožka / ponožka zbylá po lichožroutovi
výplň - hrách, čočka, fazole nebo rýže (doporučujeme výplň větší hmotnosti - kometa bude lépe létat) 
provázek
nůžky 
plastové sáčky či  My jsme použili pytlíky do odpadkových košů, a sáčky (např. od pečiva nebo pytlíky ze zdravých svačinek ze školy)

Postup:

sáčky rozstříhejte na 1 cm široké pruhy různé délky (na jednu kometu cca 20 ks), ustřihněte si přes 1,5 m dlouhý provázek a na jeden konec provázku přivažte ocas komety (nastříhané pásky pytlíků)

do balónku nebo ponožky (doporučuji raději 2 ponožky, aby kometa déle vydržela) nasypejte libovolnou výplň

připraveným provázkem (navázaný ocas komety) zavažte balónek nebo ponožku. A kometa je hotová Varianty hry:

Trénink - točte kometou, zkoušejte ji hodit co nejdále nebo co nejvýše. Taky můžete trefovat různé cíle. Po chvíli to s kometou budete umět a můžete létat až do oblak.

Soutěž - z tréninkových disciplin můžete udělat rodinnou soutěž. Stačí stanovit pravidla a soutěžit. Nejdelší nebo nejvyšší pokusy vítězí. Případně počet zásahů cíle.

Hraní si můžete zpestřit i matematikou.  Děti mohou např. krokovat a počítat vzdálenost hodu, počítat o kolik hodili více či méně než nejdelší hod...

 

Před plněním komet můžete vyhlásit hmatovou poznávačku poslepu. Děti za pomocí hmatu určují plodiny Pošlete nám info, jakých výkonů jste dosáhli.

 

A kdo není na výkony, tak nám může poslat fotku, jak se mu kometa podařila.