6.1.2021 - 31.12.2021   14:00-14:00
ZVUKOVÁ MAPA
Autor: Jan Valchař | Rubrika: DOMÁCÍ VÝZVA
Kontakt: Jan Valchař, valchar@doris.cz, tel.: 731 186 056
Místo: U vás doma
Dnešní aktivitou vás opět nasměrujeme ven. Věříme, že pobyt na čerstvém vzduchu prospívá zdraví našeho těla i hlavy.

 

Zvuková mapa vám pomůže ke zpestření vycházek. Je vhodná pro děti, ale i pro dospělé může být velmi zajímavá.
Potřebujete jen papír a tužku na psaní (kreslení). Případně foťák nebo mobil.
Vydejte se kamkoliv do blízkého i vzdálenějšího okolí na procházku a zaposlouchejte se do okolních zvuků. Vyberte si hezké místo, zavřete na pár chvil oči a poslouchejte. Pak si jednoduchými obrázky poznačte na papír, co a ve kterém směru jste uslyšeli.
Uprostřed papíru umístěte svoji postavu nebo značku. A pak už jen překreslujte zvuky na papír podle toho, z jaké strany a vzdálenosti jste je zaslechli.
Možná budete překvapení, kolika různými zvuky jsme obklopeni. I v tichém lese nebo na polích za městem vždy něco zaslechnete.
Výsledkem je mapa zvuků z místa, na které jste se vydali. Pokud vás tahle aktivita zaujme, tak můžete postup opakovat při různých procházkách. Pak doporučujeme místo vyfotit a založit spolu s obrázkem. Časem vám vznikne mapová síť zvuků vašeho okolí.
Přejeme hodně zajímavých zvuků k poslechu.

Zvuková mapa vám pomůže ke zpestření vycházek. Je vhodná pro děti, ale i pro dospělé může být velmi zajímavá. Potřebujete jen papír a tužku na psaní (kreslení). Případně foťák nebo mobil.


Vydejte se kamkoliv do blízkého i vzdálenějšího okolí na procházku a zaposlouchejte se do okolních zvuků. Vyberte si hezké místo, zavřete na pár chvil oči a poslouchejte. Pak si jednoduchými obrázky poznačte na papír, co a ve kterém směru jste uslyšeli. Uprostřed papíru umístěte svoji postavu nebo značku. A pak už jen překreslujte zvuky na papír podle toho, z jaké strany a vzdálenosti jste je zaslechli. Možná budete překvapení, kolika různými zvuky jsme obklopeni. I v tichém lese nebo na polích za městem vždy něco zaslechnete.


Výsledkem je mapa zvuků z místa, na které jste se vydali. Pokud vás tahle aktivita zaujme, tak můžete postup opakovat při různých procházkách. Pak doporučujeme místo vyfotit a založit spolu s obrázkem. Časem vám vznikne mapová síť zvuků vašeho okolí. ¨


Přejeme hodně zajímavých zvuků k poslechu.