Taneční centrum

Kontakty

Mgr. Anna Muratidisová - pedagog volného času / mobil: 702 056 057 / email: muratidisova@doris.cz
Ing. Zdeňka Brandejská - pedagog volného času / mobil: 725 071 558 / email: brandejska@doris.cz

Informace o oddělení

tanec

 

Taneční centrum poskytuje prostorové, materiální a technické zázemí pro kroužky se zaměřením na tanec.

 

K dispozici máme:

  • velkou tělocvičnu (20x10m) - Komín
  • malou úpolovou tělocvičnu se zrcadly (6x8,5m), obě tělocvičny mají umělý povrch - Komín
  • tančírnu se zrcadly s povrchem baletizol - Komín
  • víceúčelovou plochu - PSEV Švagrov

 

Kroužky a taneční skupiny pracující pod SVČ Doris Šumperk

  • Taneční klub Tornádo
  • Taneční skupina Folí  de la Fúl
  • Pohybově taneční kroužek
  • Orientální tance

Taneční klub Tornádo –  Ing. Zdenka Brandejská - www.tornado.doris.cz

je uskupení fungující v Šumperku od roku 1997. V jeho řadách najdete jak děti, tak i dospělé. V podstatě pokrývá celé věkové spektrum obyvatelstva, od malých dvouletých dětí, které tančí spolu se svými maminkami, přes předškoláky, školáky, středoškoláky, vysokoškoláky až po dámy v nejlepších letech. Každý si zde najde tu svoji skupinu.

Tanečníci v jeho řadách se účastní různých vystoupení v Šumperku a okolí a ti nejlepší vyrážejí na taneční soutěže v republice i v zahraničí. Kde výborně reprezentují nejen svůj taneční klub, ale i své mateřské město Šumperk.

Tornádo pořádá pro své členy mnoho akcí – ať to jsou různá soustředění, tábory nebo výlety na baletní představení, každoroční vlastní ples, Akademie atd.

TORNADO 6 - (náhled)TORNADO 2 - (náhled)TORNADO 3 - (náhled)TORNADO 4 - (náhled)

 

Folí de la Fúl – Petra Urbánková

Jsme dívčí taneční skupina, jejíž členy spojuje láska k tanci, k hudbě a silné přátelství. Naší hlavní náplní a tanečními technikami Street dance ve všech jeho podobách a scénický tanec. Nejen na šumperské taneční scéně nás můžete pravidelně vídat od roku 2004. Od této doby se naše láska k tanci neustále prohlubuje, naše nadšení předáváme i mladším dětem, od letošního školního roku také dětem od 5 let. Díky nadšení a píli jsme si v posledních letech přivezli medaile z tanečních soutěží ve Street dance, což nám je motivací i pro následující roky.

foli 1 - (náhled)foli 2 - (náhled)

 

 

břišni - (náhled)

Orientální tance – Lucie Fojtíková

Kurzy orientálních tanců vedu v Šumperku již řadu let. Zaměřuji se především na výuku moderního orientálního tance,

kde kladu hlavní důraz na správné provedení jednotlivých pohybů, tak aby prospívaly ženě po zdravotní stránce a zlepšovaly fyzickou kondici, posilovaly a protahovaly jednotlivé svalové skupiny.

Pro začátečnice je velmi důležité, aby se rozhýbaly, tělo je totiž ztuhlé a není zvyklé na podobné pohyby. Postupem času se ale naučíte ovládat i svaly, o kterých jste dosud ani netušili. Břišní tanec je vhodný pro všechny generace žen, nezáleží na postavě či fyzické kondici. Má pozitivní účinky na postavení těla, pružnost jednotlivých svalů, posílení svalů pánevního dna a zmírnění bolestí zad. Břišní tanec také upravuje zažívání a pomáhá odbourávat stres, velmi pozitivně působící na psychickou a fyzickou stránku tanečnice.

 

Břišní tanec je velmi starý tradiční tanec s bohatou historií. Skládá se z jednotlivých kroků a pohybů, které se spojují podle předem sestavené choreografie nebo pouze podle fantazie tanečnice. Druhů nebo typů břišního tance existuje mnoho,


oblečením a kostýmem atd.všechny mají své kouzlo a všechny se liší svých původem, vznikem, provedením, typickými prvky a kroky, hudbou, rytmem,